ALMAFA ÓVODA – Játék-Mozgás-Kommunikáció program szerint

Óvodánkba azon szülők, családok gyermekeit várjuk, akik szeretnék, hogy munkaidejük vagy elfoglaltságuk alatt megbízható és magas színvonalú helyen töltse gyermekük a hétköznapjait. Családias, vidám és felszabadult hangulatban 3 éves kortól iskolakezdésig egészítjük ki az otthoni gondoskodást, nevelést, törődést.

Kisebb létszámmal működünk, mint a klasszikus óvodai csoportok, ahol a gyermekek szakképzett óvodapedagógusokkal vannak nap mint nap.

Korosztályos csoportokban várjuk a gyerekeket,amely lehetővé teszi, hogy figyelembe vegyük az életkori sajátosságokat.

Az óvoda adottságait kihasználva megteremtettünk a gyerekeknek olyan biztonságos, esztétikus és kedves környezetet, amely minden kisgyereknek érzelmi biztonságot és nyugalmat sugározExtra felszereltség a JMK program szerint:

• Tornaterem (60 m2)
  • Saját sószoba és somokozó
  • Barkács-kézműves terem
  • Mese-zene szoba

Kerti játszóterünk minden igényt kielégítő, zöldterülettel, árnyékkal, napsütéssel megálmodott játéktér, ahol a sok – sok korosztályos játék (hinták, csúszdák, napvédett homokozó, rajztáblák, kuckó, motorok, markolók, rollerek) mellett megtalálható nyáron a kerti hűsítő párakapu, a trambulin és egy fantasztikus játszóvár. Az udvart minden évszakban használjuk nap mint nap, hogy lehetőségük legyen a gyerekeknek a szabad mozgásra, játékra, friss levegőre, ami alapvető szükséglet az óvodás korosztály számára.

Egészséges táplálkozás: Napi négyszeri étkezést (reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna) biztosítunk a gyerekek részére. Az ételek egészséges alapanyagokból, kifejezetten kisgyermekekek részére készül (nem nagyüzemi konyhában!). Minden nap kapnak a gyermekek gyümölcsöt, amit igyekszünk szezonális fajtából válogatni. Ozmózis rendszerű tísztított vizet isznak a gyerekek, amelyből természetesen a teát is főzzük.

Az egészség védelme érdekében minden csoportszobában biztosítjuk a az egészségügyben is használatos fertőtlenítő, csíraölő lámpát, amely gátolja a baktériumok, vírusok megtelepedését. Saját sószobánkat és somokozónkat napi rendszerességgel látogatják a gyerekek, hogy ezzel is segítsük a légúti megbetegedések elkerülését. Természetesen a legfontosabb, hogy a  minden nap friss levegőn játszanak a gyerekek, melyet igyekszünk – időjárástól függően – minden nap megadni nekik.

A fentieken és a JMK program keretein kívül az alábbi foglalkozásokat biztosítjuk a gyerekeknek, melyeket a tértítési támogatás tartalmaz (bővebben….)

• Mozásfejlesztő torna fejlesztő eszközökkel (heti 1x)
  • Labdás mozgásfejlesztő  torna (heti 1x)
  • Úszás a Darnyi Tamás úszóiskolában (heti 1x)
  • English Gym & Fun® angol (heti 2x, mely fakultatívan válaszható)
  • Sószoba és somokozó (heti 2x október – március hónapokban)
  • Mikrocsoportos iskolaelőkészítés nagycsoportban (heti 2x)
  • Kölyök-Kresz Biztonságos Közlekedés program középső csoportban (heti 1x)
  • Gerinc és lúdtalp szűrés (évente 1x)
  • Logopédiai felmérés, fejlesztés  (5 éves kortól)
  • Diszlexia hajlamra való mérés (5 éves korban)

Szükség esetén segíti a családokat és az óvodapedagógusok munkáját  fejlesztőpedagógus, logopédus, gyermekpszichológus, TSMT és Alapozó terapeuta, gyermek gyógytornász.

Nyitva tartás: 7:00 – 17:30

Az évben számos kiegészítő programot biztosítunk a gyerekeknek, családoknak:

• Közös őszi családi kirándulás
  • Tök jó napok ősszel
  • Adventi kreatív délután a családokkal közösen
  • Jön a Mikulás
  • Karácsony-váró hét
  • Farsang
  • Húsvéti kreatív délután a családokkal közösen
  • Tavaszi mesés családi tekergés, kirándulás
  • Anyák napja
  • Gyermekhét
  • Szülői konzultációs hetek
  • Bábszínház és előadások többször az évben
  • Szülő Klub – workshopok, előadások szülőknek gyerekekről, családokról.

Szeretettel várjuk a mosolygós, önfeledt játékra és lelki biztonságra vágyó családok gyermekeit!

az Almafa Óvoda dolgozói