MIÉRT PONT MI?

Ismerjetek meg Bennünket kisgyerekek és szülői érzések alapján….
Miért pont az Almafa óvoda és bölcsi? ez itt a kérdés…

Az Almafa Bölcsi a mi életünkben nem csupán egy "bölcsi", avagy egy "intézmény", ahol a kisfiúnk közösségi életbe való belépése megalapozódott... Az Almafa ennél sokkal-sokkal több, igazából leírhatatlan, mert aki egyszer a közelébe kerül, az megérzi, hogy olyan kicsit, mintha a CSALÁDJA bővülne ki.. Igen, mert tulajdonképpen az Almafa egy kiterjesztése a családunknak, a mindennapjainknak, és pont úgy válik részévé az életünknek, mint az igazán jó barátok, és a velük eltöltött idő..:) Nem egy barátunk Manócskája cseperedett fel itt, és Áron még a pocakomban volt, amikor elhatároztam, hogy mind az elmesélt benyomások, élmények,mind az Almafáról olvasott infók alapján ez lesz az a hely, ahová mindenképp megpróbálom bejuttatni Őt, amikor visszamegyek dolgozni. Már a nyílt napon eltöltött közös idő során azt láttuk és éreztük a férjemmel- ott bent csücsülve a bölcsi hangulatos, színes bútorai közt a nagy, puha szőnyegen-hogy elképesztő, mennyi mosoly, élmény és nem utolsósorban biztonság vár majd Áronra, aki 15 hónaposan kezdte az Almafás "utazását", mely egészen 3 és fél éves koráig tartott:) Nagyon nehéz röviden összefoglalni, hogy miért vagyok benne biztos, hogy életünk egyik legjobb döntését hoztuk, hogy az Almafát választottuk, de ha ki kellene emelnem néhány szempontot, akkor a dadusok elképesztő gondoskodása, feltétel nélküli (nem vicc, hogy engem tényleg szinte pótolni tudó!!!) szeretete mellett mindenképp megemlíteném a minőséget, mely az udvari játékoktól kezdve-az étkezéseken keresztül a Bölcsi által szervezett ünnepi, vagy akár hétköznapi programokig mindenre jellemző volt. Ha kánikula volt, akkor tudtam, hogy a kisfiam nagyjából pont úgy élvezheti egy szál pelusban a pacsálást, és spricnizést, mint otthon, ha a Mikulás jött, akkor tudtam, hogy nem kell félnem, hogy megijed, mert az is meg volt oldva, hogy csak ablakon keresztül lássák a gyerekek, és elképesztő volt a beszoktatás percétől az utolsó napokig látni, hogy sosincs kétely a kisfiamban, hogy szívesen megy-e reggel, én pedig teljes bizalommal tudtam őt az Almafásokra bízni, amíg dolgoztam. Egyetlen percig sem kérdés, hogy a második fiunk is Almafás lesz, ráadásul 1 éves korától, mert megismerve ezt a csodálatos helyet, én biztosan tudom, hogy a létező legjobb helyen lesz majd; ahogy a barátainknak szoktam mondani; nagyjából ahhoz hasonlítanám, hogy napközben kicsit olyan lesz neki, mintha a nagyon jó barátaink kertes házában lehetne, hasonló korú pajtásokkal, és Tündérek vigyáznának rá:) Akik akkor is megnyugtattak, amikor a nagy dugóból odatelefonáltam, hogy Úristen, késni fogok, vagy akik kenegették Áron szúnyogcsípéseit akár tízszer is egy nap, ha épp szükség volt rá...illetve akik a Karantén ideje alatt naponta töltötték fel a kedvesebbnél kedvesebb videókat a gyerekeknek, hogy a kapcsolat ne szakadjon meg..:) Azt hiszem, az a fajta egyéni bánásmód, és igazi FIGYELEM nem mondható el sok bölcsiről, mint amit itt megtapasztaltunk, és nekem bármit megér, hogy a nagyfiam első pár évében ilyen keretet kaphattunk, amire a mai napig szívesen emlékszik vissza ő maga is:) Szinte várom a percet, hogy Danival is átlépjünk újra a nagy zöld Almafás kapun egy napsütéses reggelen, és ő is elkezdje az Almafás Életét.”
...
Áron anyukája 2021.
„Azért választottam 5 évvel ezelőtt az Almafát, mert nagyon sokan ajánlották és miután ott jártam azt éreztem, hogy itt én is szívesen lennék gyerek. Emellett úgy láttam, hogy az Almafa hasonló elveket vall gyermeknevelés tekintetében, mint mi. Nagyon meg vagyunk elégedve azóta is. Öt éve vagyunk tagjai a közösségnek, most már két kislánnyal. A lányoknak az Almafa a második otthona, a gondozók, pedagógusok pedig amolyan pótszülők. Sokat fejlődnek a gyerekek és nyugodtak lehetünk, hogy szeretetteli légkörben töltik a mindennapjaikat. Úgyhogy köszönjük Almafa!”
...
(Flóra és Zsófi anyukája, 2021.) (Bulcsú anyukája)
„Miért választottuk az Almafát? Tudtuk, hogy mi fontos számunkra a bölcsi, ovi választásnál. Elmentünk a nyílt napra, beszélgettünk egy fél órát Angiékkal, és azonnal tudtuk, hogy "ezaz!". Még a kocsinkhoz sem értünk vissza, amikor már kimondtuk, hogy eldőlt a bölcsi választás kérdése. Gyerekcentrikus, sokszínű. A beszoktatásnál türelmes alapelvek és rugalmas hozzáállás. Azóta pedig még inkább szeretjük. Az érzékenyítő foglalkozások, a környezetvédelemre nevelés és az összes ott dolgozó! Az óvodapedagógusok, a dadusok, a szakács néni, mindenki szereti a gyerekeket. Ez az, amit nem lehet erőltetni. Valaki vagy ilyen, vagy nem. Nem tudom, hogy választod ki az embereket Kriszti, de még nem hibáztál. Szóval a legjobb döntés volt. És ezt azóta is látjuk a fiúkon. Sok jó dolgot hoznak haza, pl viselkedés, konfliktuskezelés megoldásai.”
...
Andris és Balázs szülei, 2021.
Most számoltam utána hogy immár közel 8 éve járok, járunk az Almafába, harmadik gyermekünkkel idén lesz az utolsó évünk. Szuper nyolc év volt; arra emlékszem amikor először megnéztem az ovit-bölcsit annyira megtetszett azt éreztem itt biztos jól fogja magát érezni a gyerekem. Csodás színes, kreatív, jól felszerelt igazi kis mesevilág, ahol minden a gyerekek körül forog, ahol nagyon kedvesek a dadusok, óvónők. A 8 év alatt remek programokban volt részünk, a nagyobb gyerkőceink a mai napig imádják ha bemehetnek a tesójukért, hogy találkozhassanak a volt óvó nénikkel, bácsival és néha azt kérik egy fél napot hagy tölthessenek ott segíteni. Csak ajánlani tudom mindenkinek, aki valami igazán klassz óvodát szeretne a gyermekének!
...
Mimi, Molli, Marci anyukája, 2021
„Amikor a fiam otthon úgy szólít meg, hogy Gabi (az óvó nénije neve), akkor tudom, hogy jó helyen van az oviban, hiszen ez azt mutatja, hogy ott ugyanannyira el tudja magát engedni, mint otthon. Ennél őszintébb és pozitívabb visszajelzést nem hiszem, hogy kaphatnék egy oviról.”
...
Máté anyukája, 2021
„Emlékszem az első alkalomra amikor bementem az Almafába, azt éreztem, hogy ezaz megvan a hely. Mindkét gyermekünk ide járt és még jár. Szerintem minden gyerkőc ilyen ovis éveket érdemel, mint amit itt kapnak a gyerekek. Maximális szeretet, odafigyelés, törődés, jó csapat, szép környezet, családias hangulat és mindig a gyerekek érdekei vannak az első helyen. Csak ajánlani tudom!”
...
Zoé és Zétény anyukája, 2021
„Azért választottam 5 évvel ezelőtt az Almafát, mert nagyon sokan ajánlották és miután ott jártam azt éreztem, hogy itt én is szívesen lennék gyerek. Emellett úgy láttam, hogy az Almafa hasonló elveket vall gyermeknevelés tekintetében, mint mi. Nagyon meg vagyunk elégedve azóta is. Öt éve vagyunk tagjai a közösségnek, most már két kislánnyal. A lányoknak az Almafa a második otthona, a gondozók, pedagógusok pedig amolyan pótszülők. Sokat fejlődnek a gyerekek és nyugodtak lehetünk, hogy szeretetteli légkörben töltik a mindennapjaikat. Úgyhogy köszönjük Almafa!”
...
Flóra és Zsófi anyukája, 2021.
Hogy miért választottam az Almafát? Nyolc évvel ezelőtt találtam meg az Almafát. Csiri-biri tornára jártunk a most már 10 éves fiammal a Gyerekházba. Innen ismertem meg a bölcsit és az ovit...a lányomnak is Őket választottam, hiszen mi a legfontosabb egy édesanya számára? Csak is az, ha gyermeke biztonságban, szeretettel teli környezetben van. Amikor belépünk reggel az oviba sokszor azt kívánom, bárcsak lehetnék gyerek és maradhatnék itt játszani. Ha éppen felnőttként nem úgy indul a napom ,az oviban, a vidám hangulattól mindig jókedvűen jövök k,i de a legfontosabb, hogy a lányom is délután tele élményekkel. A pozitív, segítőkész hozzáállás jellemzi az egész intézményt. Változatos programok díszítik mindennapjaikat. A családias légkörben csak jól érezheti magát a gyermek. Az ovi tisztaságát, az udvar rendbetartását is szeretném kiemelni. Szóval, ha gyerek lennék csak ide jönnék.”
...
Zsófi és Szilárd anyukája, 2021.
„Nagyon szerencsések vagyunk, mert mind a három gyermekünk az Almafába járt. Számunkra fontos volt, hogy az ovi ugyanazokat az értékeket képviselje mint ami szerint mi is neveljük a gyermekeinket. Ez a hely maga a paradicsom a gyerekek számára. Szuperek a programok, foglalkozások és az óvódapedagógusok odaadása, tudása és hozzáállása pedig példaértékű! Itt tényleg minden a gyerekekről szól! Nagyon jó szülői közösségek is alakulnak a családi programoknak hála. Mi csak köszönettel tartozhatunk az egész Almafás csapatnak az itt eltöltött fantasztikus élményeinkért.”
...
Lili, Dani, Geri szülei, 2021.
Mert ez az a hely, ahol azon kívül, hogy a kislányunkat érzelmi biztonságban, szerető kezekben tudhatjuk, azonos elvek, elvárások, szabályok alapján nevelik Őt, mint mi otthon. Mert ugyanazt tartják értéknek, amit mi. Mert jó bemenni reggel, és látni a mosolygós arcokat. Mert a kislányunk imád ide járni. Mert minden szempontból mérhető a fejlődése, és úgy hogy semmi sincs rákényszerítve kívülről, hanem "csupán" mindenre kap motivációt, hogy magától csinálja. Mert sokszínű programok, foglalkozások vannak, amiken keresztül a gyerek sok oldalát tudja erősíteni, vagy egyáltalán felfedezni (barkács, mozgás, mese, ének, mondóka, rajzolás stb) és lehet sikerélménye. Mert nagyon klassz kis gyerekközösség alakult ki."
...
Viki szülei, Gabi és Jorge, 2014
Mi miért választottuk az Almafa bölcsit Zsófinak? "Egyéves kora óra jártunk az Almafába Almazene zenebölcsire majd Csiri-biri tornára. Egyszerűen imádta, otthon állandóan az ott tanult dalokat és mondókákat csiripelte. Mi pedig imádtuk, hogy ő ennyire jól érzi magát a foglalkozásokon. Nem sokat hezitáltunk, hogy hol kezdje első közösségi tapasztalatát kétéves korában. Rendkívül megnyugtató volt számunkra az egész év során, hogy mindig örömmel ment a bölcsibe, és ott mindig örömmel és szeretettel várta őt Edit, Juli, Angi és Kata. Amellett, hogy rengeteget fejlődött, úgy érezzük, a legfontosabb, amit kapott: egy óvó, szerető, a családunkhoz hasonló környezetet. Köszönjük!
...
Zsófi szülei, Kinga és Kálmán 2014
"Itt minden a gyermekekről szól - reggeltől estig ugyanazt a töretlen figyelmet kapják a kicsik, legyen szó játékról, tanulásról, egészségük megőrzéséről vagy az étkezésről. Mindig figyelembe veszik a gyermekek egyéni igényeit és a szülőkkel együttműködve, egyeztetve igyekeznek ezeknek maximálisan eleget tenni. A sok színes program, a foglalkozások, az ünnepi készülődések és a sok-sok újítás, az intézmény folyamatos fejlesztése mind hozzájárulnak ahhoz, hogy az Almafába járni igazi élmény legyen."
...
Leo anyukája
...az Almafa bölcsi és ovi olyan családbarát közösség, amilyet a mai társadalomban nem nagyon látni, ...minden fantasztikusan tiszta és higiénikus, ízléses, modern, vidám és különlegesen szép a berendezése. ...az óvó nénik magukénak érzik a gyerekeket, ezért kisfiunk imád oviba járni, ...a gyerekek fejlesztése és a foglalkozások kiemelkedőek, ...nagyobb biztonságban érezzük kisfiunkat az oviban, mintha bárkire rábíznánk, ...az ételek, amit a gyerekek kapnak, egszségesek, jó minőségűek és változatosak. Otthon sem kaphatna jobbat:-) ...az Almafa ovi és bölcsi egy igazi közösségformáló hely Pomázon, ezért büszkék vagyunk rá, hogy "Almafások" vagyunk! Köszönjük azt a rengeteg segítséget, amit Tőletek kapunk minden nap!"
...
Patrik szülei
Miért pont az Almafa? Anyától és Apától: ....mert az Almafa Oviban látom azt a törődést, szeretetet, odafigyelést a gyerekek felé, ahogy minden óvodának működnie kellene, ....mert az óvónénik fantasztikusak, nem csak Lilivel, hanem velünk a szülőkkel is, ....mert itt mindíg a gyerekek érdeke és védelme az első, ....mert Lili 1,5 éves kora óta "Almafás" és valódi örömmel megy reggelente, ....mert a JMK nevelés minden lehetőséget megad a gyerekeknek és rendszerhez szoktatja őket, ....mert az udvaron lenni szupeeer!!!!"
...
Lili szülei, Kriszta és Ákos, 2014
"Miért pont Almafa? Lilitől: ........meeert sok barátom van ........meert nagyon szeretem Juditot és Szilvit, de mindenkit szeretek és nehogy valaki megsértődjön, ........ja, ide jár a szerelmem, a nevét mondjam Anya??? ........és szuper az angol, az úszás, az iskolelőkészítős Bea, imádom a táncot Barbival.
...
"Kedves Almafás bölcsis csapat! Szeretnénk nagyon-nagyon megköszönni, hogy 14 hónapon keresztül vigyáztatok kicsi lányunkra. Köszönjük a 10 hónapig tartó reggeli síráshoz való sok türelmet! Köszönjük a sok babusgatást, szeretetet, törődést, amit Juli kapott! Köszönjük a frizura csodákat, amikkel Juli hazajött a bölcsiből! Őszintén mondom, messze földön Ti vagytok a legjobb csapat! Mindkét gyermekünk nagyon szeretett hozzátok járni és én mindig maximálisan megbíztam bennetek. Ahogy eddig is tettem, ezentúl is mindenkinek Titeket foglak ajánlani és ha esetleg lesz 3.babánk, akkor természetesen ő is hozzátok fog járni."
...
Tőkés Juli, Dani, Ábel és Anna, 2016. július
Miért pont az Almafa? Áditól... "..........mert a Juli rám kacsint én meg vissza, ..........mert sokat játszuk, autózunk, ..........mert Anya, sooook gyerek van ott.
...
Miért pont az Almafa? Anyától és Apától... "Mert a kisfiúnk reggelente boldog mosollyal az arcán indul a bölcsibe, hazaúton mesél mesél mesél, és ha valami miatt mégsem megyünk, azt kérdezi, "Anya, mikor megyünk bölcsibe..." Ez nekünk mindennél többet jelent, hisz benne van: IMÁDOK BÖLCSIBE JÁRNI!!!
...
Ádika szülei Eti és Ádám, 2014
"Rengeteg óvodáról hall az ember negatív tapasztalatot,ami miatt elgondolkodik,hogy nyugodt szívvel engedné-e oda csemetéjét. Ezzel szemben az Almafában biztonságos,barátságos,kultúrált környezetben tudhatjuk a gyerekeket. Janka már bölcsödébe is ide járt,már ezért is egyértelmű volt az ovi választás. A szakmailag jól felkészült vezetők és óvónők emberileg is mindent megtesznek,hogy ez egy igazán jó kis közösség lehessen.Számunkra hasznos visszajelzéseket kapunk,érezzük,hogy valóban figyelnek a kislányunkra. Szülőként kifejezetten örülünk a sok közös családi programnak,mindig várjuk a következő ünnepet,kirándulást… Ami Nekünk a legfontosabb,hogy a kislányunk itt nagyon jól érzi magát és boldog! Szívesen tölti itt az óvodás éveit,rengeteg élménnyel gazdagodik és sokat fejlődik. Nagyon jó,hogy van egy ilyen lehetőség,amivel élhetünk,köszönjük!"
...
Janka szülei Eszter és Balázs, 2014
„Anna lányom 2 nap alatt, 1 éves érzékeny lelkű Kata lányom pedig 3 nap alatt szokott be a bölcsibe sírás nélkül! Ez nekem mindennél megnyugtatóbb volt és azóta sem bántam meg a döntésünket. A következő babánál is számítunk az Almafára. Köszönjük Krisztának, Irénkének és persze az ott dolgozó óvó néniknek azt a sok törődést és szeretetet".
...
Anna és Kata anyukája
Az Almafa ovi midennapjaink része lett... mert napi szintű őszinte és nyílt kapcsolat a családunk és a gondozók és óvónénik között, mert az „Almafa” Ovi, úgy érzem közösséget teremt, hiszen hasonlóak a gondjaink és az örömeink a gyerekeinkhez kapcsolódóan. Ti mindnyájan, akik az „Almafa” Oviban dolgoztok a napi rohanás ellenére próbáljátok ezt a közösséget összetartani/összehozni. mert megosztjuk egymással örömeinket, nehézségeinket, jól érezzük magunkat egymás társaságában, s barátokra lelünk itt."
...
Dávid anyukája
"Azért, mert a kezdetektől személyre szabottan kaptunk gondozást/nevelést. Azért, mert itt mindig figyelmesen fogadtatok, akár kérdéssel, akár kéréssel fordultunk Hozzátok. Mert nem üzletileg, hanem gyerekközpontúlag tervezett és szervezett. Mert mi vagyunk a másodikak, akikre figyeltek. A gyerekünk után!"
...
Dés szülei, Dóri és Dani, 2014
"Szeretettel köszönjük azt az érzést, amit az Almafa csapata biztosított nekünk amíg Dalmus bölcsis volt. Azaz azt a jó érzést, hogy "pótanyái" voltatok...Hiányozni fogtok és gondolunk majd Rátok a távolból is!"
...
Dalma családja
"Számomra a legelső szempont: Úgy látom és tapasztalom, hogy a gondozók nem dolgozó nőként hanem anyaként vannak együtt a gyerekekkel. Másik nagyon fontos szempontunk, hogy Bulcsú nagyon jól érzi magát és ennél nem kell fontosabb. Minden nap tudom mi történik a fiammal napközben, mert meséltek róla, képeket láthatok a honlapon, leírjátok a napi étkezéseit, fontosabb történéseit. Köszönöm a sok törődést és odafigyelést!"
...
Bulcsú anyukája
"Drága Almafások! Szívből köszönjük azt a sok-sok szeretetet, kedvességet, gondoskodást, amit ebben a fontos korszakban adatatok, nyújtottatok kislányunknak. Hisszük, hogy ez az útravaló egy életre szól számára!"
...
Árven szülei
"Hogy miért pont az Almafa…? Ételallergiás gyermek szüleiként sok elutasítást kaptunk, mondván, túl nagy felelősség egy „ilyen” gyerkőc. Az Almafába is először félve mentünk, hogy vajon mit mondanak nekünk, fogadják-e kisfiunkat. Legnagyobb meglepetésünkre, amit ezúton is szívből köszönünk, tárt karokkal fogadtak minket és megnyugtattak, hogy nem lesz baj. Szeretetük, törődésük, szívből jövő odaadásuk azóta is töretlen, nem csoda hát, hogy Lacika hugicája is hamarosan a bölcsis csapatot erősíti majd..."
...
Lacus szülei
"Kedves Kriszti! Nagyon köszönöm Neked, hogy megteremtetted a lehetőséget, hogy az Almafa egy ilyen páratlan kedves, családias hely lett és itt tölthettem kisgyerekkori éveimet. Köszönöm a sok szeretetet és segítséget, amit kaptam Tőletek!"
...
Búcsúzóul, Zsófi
"Az a helyzet, hogy miután a gyerek kijárja az Almafát, nagyon nehéz lesz neki jó iskolát találni, mert túl magasan van a mérce... még csak 2,5 éves a gyerek és már gondolkozom, hol találok neki legalább ilyen jó intézményt a továbbiakban!? Minden reggel úgy jövünk ki, mikor a gyereket otthagytuk kézenfogva valamelyik bölcsisnénivel, hogy bárcsak mi is ide járhatnánk minden nap :-)....Tudom, hogy nyugodt lehetek minden pillanatban, mikor a gyerekem rátok van bízva - és talán ez a legfontosabb. Csak pislogunk, milyen ötletekkel, szavakkal és újabb mozgásformákkal jön haza a gyerek napi szinten."
...
Dés anyukája
"Kedves Almafások! Köszönjük, hogy éveken át szeretettel gondoztátok, babusgattátok gyerekeinket! Köszönjük, hogy mindig biztonságban tudhattuk Veletek / Nálatok apróságainkat! Köszönjük a közös programokat és a kreatív mindennapokat! Köszönjük, hogy segítettetek a nehéz reggeli elválásoknál, a szobatisztaságra nevelésnél, a huncutkodásoknál és a baráti kapcsolatok kialakulásánál! Köszönjük, hogy részesei voltatok ezeknek a csodás korai gyermekéveknek! Köszönjük, hogy az almafás nagycsalád tagjai lehettünk! Még találkozunk!"
...
Szeretettel: Golubék