ÓVODÁS PROGRAMOK

JÁTÉK-MOZGÁS-KOMMUNIKÁCIÓ program alapján. Mit is jelent ez?

Játék biztosítja az örömteli, elvárások nélküli, felszabadult szabad tevékenységet. Előmozdítja az alkotóvágy és az önkifejezés megnyilvánulását.

Mozgás fejleszti a testséma alakulását, a térbeli viszonyok megismerését. A motorikus cselekvések közben tudatossá válik a szókincs. Az idegrendszer érését segíti a két agyfélteke összehangolásával.

Kommunikáció elősegíti a kapcsolatteremtést, az empatikus magatartást, az érzékelési készséget és a kifejezések gyakorlását.

Színes programjaink a hétköznapjainkban:

Mozgásfejlesztő torna - JMK program szerint

Óvodás korúak mozgásfejlesztő tornája életkor szerinti tematikus program szerint. A torna során számos mozgásfejlesztő eszközt használunk és játékosan, sokszor zene segítségével, fejlesztő hatású mozdulatsorokkal mélyítjük el a gyerekek mozgáskoordinációját. A Mozgáskotta® teljes készlete rendelkezésünkre áll a gyermekek teljeskörő fejlesztésére. Testi és mentális mozgásfejlesztéssel érjük el az egészségmegörző és preventív hatást.

• Havi rendszeresség: 4-5 alkalom.
  • Időtartam: 45 perc/alkalom.
  • Minden héten délelőtti időpontban, beépítve a hetirendbe és a szakmai programba.
  • Foglalkozás vezető: mozgásfejlesztő óvodapedagógus.
  • A napi/havi térítési támogatás tartalmazza a foglalkozás költségét.
Labdás mozgásfejlesztő torna - JMK program szerint
Úszás a Darnyi Tamás Úszóiskolával - JMK program szerint
Almaművész bakács-kézműves foglalkozás - JMK program szerint
Mese-zenefolyam foglalkozás - JMK program szerint
Sószoba, somokozó és fényterápia
English Gym & Fun angol, azaz
Kölyök-Kresz® biztonságos közlekedés program nagycsoportban
Iskolaelőkészítés nagycsoportban

Speciális fejlesztési lehetőségek az óvodában – szükség esetén, fakultatívan választható lehetőségek

Gerinc és tartásjavító gyógytestnevelés

Gyógytornász által, egyéni felmérés alapján javasolt kis létszámú csoportban végzett láb- és tartásjavító torna a gyerekek tartásproblémáinak megelőzésére és korrekciójára.

• Havi rendszeresség:  4 v. 8 alkalom (heti 1x v. 2x)
  • Időtartam: 40 perc/alkalom
  • Foglalkozás vezető: Vincze Ágnes gyógytornász
  • Fakultatívan választható, melynek havi díja: 3.500,-Ft
TSMT terápia
Logopédia
Sísuli - G2S Síiskola szervezésében

Megjegyzés: a nyári időszakban és az ünnepek heteiben kötetlen játékkal illetve ünnepi, rendhagyó programokkal várjuk a gyerekeket, ilyenkor a fenti kötött foglalkozások természetesen elmaradnak. A havi rendszeresség megjelölése egy átlagos hónapot mutat, az említett időszakokban van  amikor ettől eltér a heti/havirend.